Start do nové sezóny

V neděli 13.10.2019 jsme zahájili novou šachovou sezónu zápasem krajského přeboru II. třídy v nedalekých Hodonicích. I přestože by Kuba dokázal svým vozem odvézt celou sestavu, když Radek bydlí přímo v Hodonicích a do Kubova auta se vejde 7 lidí, jeli jsme kvůli flexibilitě odjezdu zpět 3 auty.
Loni nás Hodonice těsně porazili a tak jsme nenechali nic náhodě a postavili silnou sestavu. Naproti tomu Hodoničtí vynechali dva (naše bývalé) hráče základní sestavy Oldu Dobeše a Kubu Holíka. No a to se odrazilo i v celkově vysoké výhře 7:1.
Jak to šlo postupně? Jako první jsem dohrál já, když můj soupeř Roman Matula zřejmě frustrovaný z příliš silného soupeře vzdal vyrovnanou pozici. Následně jsem odešel na návštěvu k sestře, která mimo jiné také bydlí v Hodonicích a během 15 minut mi Kuba hlásí smskou, že už vedeme 3:0. Lukáš byl vyhraný již když jsem odcházel a Kuba měl tuším pěšce navíc a jeho soupeř velmi špatnou pěšcovou strukturu. Během mého návratu přišly 2 remízy na posledních dvou deskách. Poprvé hrál za áčko Leoš Rejzek, kterého pamatuji naposled jako asi 7letého. Po delší době se k šachům vrátil a hraje velmi dobře.
Pak byl stav delší dobu 4:1. Luboš Riška přehlédl někde v zahájení triviální vidličku a hrál bez kvality. Radek stál jako prase a měl krále pod polootevřenými sloupci, kterým dominovali soupeřovi věže. Jediný, kdo nestál špatně, byl Luboš Michalčák, který měl však nebezpečného soupeře Karla Muchu a tak jsem měl o vítězství trochu obavy. Nicméně všichni tři nakonec své partie vyhráli a byl z toho pěkný výsledek zápasu, který nás vynesl do čela soutěže, což ovšem po prvním kole vůbec nic neznamená.
V ostatních zápasech skupiny B krajského přeboru II. třídy došlo k několika překvapením, kdy TJ Znojmo jen remizovalo s Ivančicemi a Bystrc prohrála s Durasem C. Kuřim C však zápas proti Lokomotivě C vysoko vyhrála a ukázala tak, že bude patřit mezi favority soutěže, vždyť ne nadarmo bojovala loni ve skupině C o prvenství. Zde jsou výsledky jednotlivých zápasů.
Příště hrajeme za 3 týdny doma proti Durasu C.

Štítky: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

BBCode

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • You may use these tags: [pgn]
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je tu na rozeznání, zda jste člověk a nebo robot.
Vyplňte prázdné pole.